Blog Yazıları

TEKNOLOJİ VE BİLİM DA VİNCİ KİDS’DE

“Da Vinci Kids” ve “Da Vinci Learning” olmak üzere iki farklı yayın kuşağından oluşuyor. Da Vinci Kids yayın akışı ile çocuklara hitap ederken, Da Vinci Learning akşam kuşağında ebeveynlerin ve yetişkinlerin meraklarını cezp edecek, ilgilerini çekebilecek ödüllü belgeseller sunuyor.

Da Vinci Kids Televizyon Kanalı’nın, Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, 6-12 yaş arası meraklı zihinlerin öğrenmeyi eğlenceli şekilde deneyimleyecekleri bir yerdir.

Da Vinci Kids’de hem eğitim hem eğlence var…

Da Vinci Kids Televizyon Kanalı’nın, Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, 6-12 yaş arası meraklı zihinlerin öğrenmeyi eğlenceli şekilde deneyimleyecekleri bir yerdir. Dünya genelinde 30 milyonu aşkın abonenin dikkatini çekmektedir. 2500’den fazla eğitici, eğlenceli ve ödüllü en çok beğenilen çocuk programlarının tüm bölümlerini barındırıyor. Da Vinci Kids Afrika, Asya, Orta ve Doğu Avrupa’da olmak üzere 90’dan fazla ülkede, 18 farklı yerel dilde yayın yapmaktadır.

 “Da Vinci Kids” ve “Da Vinci Learning” olmak üzere iki farklı yayın kuşağından oluşuyor. Da Vinci Kids yayın akışı ile çocuklara hitap ederken, Da Vinci Learning akşam kuşağında ebeveynlerin ve yetişkinlerin meraklarını cezp edecek, ilgilerini çekebilecek ödüllü belgeseller sunuyor.

Da Vinci Kids’in bilgiyi, merak etmeyi ve yaratıcılığı çocuklara aşılama ruhunu vurgularken sade görünümüyle de dikkat çekiyor. Çocukları deneysel düşünmeye, “neden”, “nasıl” sorularının cevaplarını bulmaya ve aklı kullanmaya teşvik ediyor. Yeni programlarıyla da aile bireylerinin birlikte yapabilecekleri ilginç deneyleri ve öğrenme maceralarını paylaşabildikleri bir ortam yaratıyor.

Teknoloji ve bilim da vinci kids'de
Teknoloji ve bilim Da Vinci Kids’de

Okul sonrası için geliştirilen yeni nesil mobil eğitim uygulaması Da Vinci Kids App, 6-12 yaş arası çocuklara matematik, fen bilimleri, Türkçe, tarih, sanat tarihi, coğrafya, teknoloji, bilim ve doğa, yaşam, spor konularında 200 saatten fazla geniş bir yelpazede içerikler mevcut. 6 cihazda 6 ayrı hesap kullanımı vardır. 21. yüzyıl becerileri gibi ana ders konularında yardımcı olurken, uzaktan eğitime de destek veriyor.Öğrenme sürecine çocukların aktif katılımını desteklemektedir. Yabancı dille kullanımı tercih eden aileler için çoklu dil seçeneğine de sahip. Uzmanlar tarafından özenle hazırlanmış, çocuklar için güvenli içerikler yeralmaktadir.

Ödüllü programlar, zekâ geliştiren oyunlar, yaşa özel öğrenme yolları yer almaktadır. Da Vinci Kids, bilime bakışını değiştirerek kontrollü, reklamsız, tehlike içermeyen çocuklar için güvenli bir ortam sağlamaktadır. mobil cihaz kullanımını destekleyen Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması, yazın çocuklar için her yerde her zaman katılabilecekleri vazgeçilmez bir yaz okulu oldu. Aynı zamanda Geleceğin eğitim sisteminin bel kemiğini oluşturacak video tabanlı (VoD) eğitim içeriklerigeliştirmektedir.

Çocuklar eğlenceli ve eğitici içeriklerin tadını çıkarmak için IOS ve Android üzerinden erişebilir, tabletlerinize uygulamayı indirebilirsiniz. Da Vinci TV Türkiye https://www.youtube.com/c/DaVinciTVTürkiye

Da Vinci Kids her an her yerde seninle, katıl ve öğrenerek hayatını olağanüstü bir maceraya çevir! Hayal gücünüzü hazırlayın keyifli eğlenceli zamanlar sizi bekliyor.

Bir kez uçmanın tadını aldığında, daima gözlerin gökyüzüne dönük olarak yeryüzünde yürüyeceksin; çünkü sen orada bulundun ve daima oraya dönmeyi arzu ediyorsun.” Leonardo da Vinci